روستای اونار در 20 کیلومتری شرق مشکین شهر از توابع بخش لاهرود می باشد در این روستا از اوایل اسلام تا دوران معاصر آثار فرهنگی بی شماری به چشم می خورد از آن جمله قلعه بربر ، قبرستان اسلامی ( با سنگ افراشته و سنگ قبر هایی در اشکال و خطوط مختلف به نام پیر ) ، درخت کهن سال چنار به نام ( بابا چنار ) با بیش از 1200 سال قدمت در مرکز روستا و تپه های باستانی متعدد . در صورت ساماندهی قبرستان تاریخی اونار و جمع آوری سنگ قبر ها و کتیبه های پراکنده درآن محوطه و تبدیل به موزه روباز و همچنین احیاء دیگر آثار موجود در آن منطقه از قبیل قلعه بربر و امامزاده های واقع در مدخل روستا و نیز اهتمام به جنگل دره اونار در جهت توسعه و تبدیل آن به پارک جنگلی می توان این منطقه را به عنوان یک مکان توریستی و گردشگری مهم به حساب آورد .
از توابع بخش لاهرود می باشد در این روستا از اوایل اسلام تا دوران معاصر آثار فرهنگی بی شماری به چشم می خورد از آن جمله قلعه بربر ، قبرستان اسلامی ( با سنگ افراشته و سنگ قبر هایی در اشکال و خطوط مختلف به نام پیر ) ، درخت کهن سال چنار به نام ( بابا چنار ) با بیش از 1200 سال قدمت در مرکز روستا و تپه های باستانی متعدد . در صورت ساماندهی قبرستان تاریخی اونار و جمع آوری سنگ قبر ها و کتیبه های پراکنده درآن محوطه و تبدیل به موزه روباز و همچنین احیاء دیگر آثار موجود در آن منطقه از قبیل قلعه بربر و امامزاده های واقع در مدخل روستا و نیز اهتمام به جنگل دره اونار در جهت توسعه و تبدیل آن به پارک جنگلی می توان این منطقه را به عنوان یک مکان توریستی و گردشگری مهم به حساب آورد .

/ 1 نظر / 13 بازدید
علی جدیدمغانلو

با سلام دلم میخواد تو روستای اونار زندگی کنم ولی شرایط طوری که نمیشه براتون ارزوی موفققیت دارم یاشاسین اذربایجان اوغلی علی جدیدمغانلو